Cihlové obklady v anglickém stylu budou vašemu domu slušet!

Inspirujte se i vy starou dobrou Anglií. Připravili jsme pro vás sortiment cihlových obkladů v nepřeberném množství variant. S nimi ozvláštníte svůj dům zvenčí a zevnitř. Cihlové obklady se totiž hodí do interiéru, stejně jako na fasádu domu. Jejich materiál, tvar i barvy čerpají inspiraci z přírody a skvěle zapadnou do stylu vaší domácnosti i do okolní zástavby.

Typický dům v anglickém stylu má stěny z neomítnutých cihel a je celý obklopený zelení a květinami. Toužíte také po takovém domě? Pak vám ale doporučujeme nenechávat svůj rodinný dům odhalený. Pořiďte si nejprve kvalitní fasádu a na ní pak cihlové obklady. Jedině tak docílíte perfektního anglického vzhledu, aniž byste prodělávali kvůli chybějícímu zateplení.

Dům obložený cihlovými obkladyCihlové obklady patří k nejoblíbenějším ze všech. Mají totiž celou řadu výhod

 • dokonalá imitace tradiční pálené cihly

 • nízká pořizovací cena

 • jednoduchý tvar a snadná montáž

 • vhodné do exteriéru i vnitřních prostor

 • okamžitě promění obyčejný dům ve stylové bydlení

Montáž cihlových obkladů zvládnete sami. Stačí vědět jak na to

Cihlové obklady jsou vyrobeny na bázi lehčené plněprobarvené pískové směsi cementu, barviv a pojiv. Jejich montáž je poměrně snadná. Podle našeho návodu to jistě zvládnete svépomocí.

 1. Základem je pečlivě připravený podklad. Ten musí být dokonale suchý, vyrovnaný a očištěný od prachu, mastnoty, starých nátěrů apod. Musíte si být také jistí, že podklad cihlové obklady unese. V tom si však pomůžete výběrem vhodné chemie – například lepidla ELASTIK nebo MULTIELASTIK, se kterými můžete obkládat beton, pórobeton, sádrokarton, cihly, tvárnice, Ytong atd.

 2. Jakmile máte podklad připravený, nachystejte si cihlové obklady a střídejte přitom krabice, ze kterých je vybíráte. Docílíte tak rovnoměrného rozložení odstínů. Obklady neinstalujte při teplotě nižší než 5°C a vyšší než 25°C, ani za silného větru, deště nebo nadměrného slunečního svitu.

 3. Obklady pokládejte odspodu nahoru a z rohů doprostřed. Nakreslete si přitom linii představující základní úroveň a na ni připevněte pomocnou opěrnou lať (v případě polepování celé fasády veďte linii kolem celého domu). Od ní potom veďte svislice, které vám pomohou udržet směr.

 4. Před lepením odstraňte veškeré nečistoty i ze zadní strany obkladu. V jednom pracovním kroku osaďte maximálně 5 vrstev obkladů nad sebou, potom dodržte minimálně 12hodinovou technologickou přestávku. Toto pravidlo dodržujte, aby se celá konstrukce vlastní vahou nezbortila.

 5. Po nalepení všech obkladů a úplném zaschnutí lepidla můžete nanést spárovací maltu. Nakonec ještě doporučujeme cihlové obklady naimpregnovat, aby zachovaly stálý vzhled a barvu (zhruba po 14 dnech od montáže).

Cihlové obklady se hodí všudeCihlové obklady a pásky v interiéru

Návrat k tradičním materiálům je hitem posledních let! Neuděláte proto chybu, pokud svůj obchůdek, restauraci, kavárnu nebo vlastní dům ozvláštníte o cihlovou fasádu nebo cihlovou zeď z kvalitních obkladů. Výhodou cihlových obkladů je na navíc to, že jsou samy o sobě perfektním designovým doplňkem. Zeď z cihlových obkladů můžete nechat jen tak, bez obrazů, plakátů nebo polic. Samotná je nádherná a dokonale promění celý prostor! Zkuste to a rozhodněte se, kam cihlové obklady umístíte…na fasádu domu

 • do kuchyně, dětského i obývacího pokoje

 • do restaurace

 • do hotelových prostor

 • do prodejny apod.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.