Dřevěné obklady s nádechem přírody

Dřevěné obklady se čím dál častěji objevují jako dekorativní doplněk v interiéru. Kombinace přírodních materiálu je v dnešní době trendem, a proto firma stegu® přichází s novinkou WOOD COLLECTION, která spojuje originální vzhled dřeva ve stylové formě dekorativního dřevěné obkladu.

Dřevěné obklady do interiéru

WOOD COLLECTION zahrnuje tři typy dřevěných obkladů PURE, CUBE 1 a CUBE 2, které se liší svým tvarem, druhem použitého dřeva či konečnou povrchovou úpravou. Všechny obklady však spojuje jedna důležitá věc. Doporučujeme je použít pouze jako dekorativní obklad v interiéru.

Kulaté obklady PURE vyrobené z břízy

Jsou vyrobeny převážně z břízového dřeva, které je doplňováno o jehličnany jako smrk, borovice a modřín. Všechny materiály jsou pečlivě vybírané a je u nich kladen velký důraz na kvalitu. Obkladová deska v rozměru 760 x 380 mm je vyrobena z 8 mm silné dřevovláknité MDF, která je pigmentovaná do černé barvy. To zaručuje dokonalý kontrast s kulatými fragmenty světlých dřevin, které jsou skládány dle daného schématu. Tloušťka jednotlivých kulatých fragmentů se pohybuje kolem 25 mm. Různé výškové a průměrové rozměry kulatiny způsobují dokonalý designový efekt obkladu. Dřevěné obklady PURE jsou napuštěny bezbarvou impregancí.

pure-realizace 

Čtvercové obklady CUBE z bukového dřeva

Dřevěná mozaika CUBE je vyrobená z bukového dřeva, které je napuštěné speciálním olejem způsobující světlehnědý nádech dřeva. Dřevěný obklad má tvar čtverce o rozměru 345 x 345 x 15 mm. Obklad se skladá ze sedmi řad jednotlivých čtvercových fragmentů o rozměru cca 48 mm a různých výškách, která však nepřesáhuje 15 mm a dává obkladu svou plastičnost. Jednotlivé čtvercové fragmenty jsou nalepené na pružné černé textilní síťce. To zaručuje možnost ohnout každou řadu zvlášť či jednoduše zakrátit obklad pouze za pomocí nože.

Dřevěný obklad CUBE má dvě varianty. První zmiňovaná se skládá pouze ze řtvercových tvarů a dává tak přesnou skladbu čtverce ve všech směrech. Dalo by se říci, že je odrazem a charakteristickým znakem kubismu. Ve druhé variantě jsou čtvercové fragmenty doplňovány o obdelníkové, tím se stává obklad nepravidelným a dává oku více možností představy.

Dřevěný obklad CUBE 2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.