Nadčasové kamenné obklady

Kamenné obklady v interiéruNadčasové kamenné obklady. Investice, která se vyplatí

Jste milovníky přírodních materiálů v interiéru? Potom jsou kamenné obklady to pravé pro vás. Vdechnou interiéru originalitu, luxus a útulnost. Každý touží po harmonii v interiéru. Té dosáhneme právě díky materiálům, jako je kámen nebo dřevo. Pokud předměty správně umístíme, můžeme bydlet například podle principů Feng Shui, které vyznává především klid a pohodu.

Originalita na každém centimetru

Jedinečnost kamenných obkladů spočívá v jejich různorodosti. Každý obklad je jiný. Má trochu jinou strukturu, zabarvení, viditelnost krystalků. Obložená plocha pak působí svěže nikoliv jednolitě, jak jsme tomu zvyklí u běžných obkladů. Pokud chcete na kamenných obkladech ušetřit, můžete si pořídit tzv. umělý kámen. Jedná se o obklady nejčastěji ze sádry, které pořídíte až o polovinu levněji. Na první pohled je od pravého kamene nerozeznáte, nelze je však použít ve venkovním prostředí.

Kamenné obkladyVýhody přírodních kamenných obkladů: 

  • Jedná se o materiál s velmi dlouhou životností. Je téměř nezničitelný.

  • Lze je použít v exteriéru i interiéru. Snese velmi vysoké zatížení a odolává v extrémních podmínkách.

  • Jsou barevně stálé a nehořlavé. Z požárního hlediska velmi bezpečné.

  • Umožňuje snadnou montáž svépomocí.

 Menší nevýhodou kamenných obkladů je jejich vyšší hmotnost. Proto je nutné mít ještě před montáží kvalitně připravený podklad. Vždy používejte lepidlo doporučené výrobcem.

Jak na montáž kamenných obkladů svépomocí

  1. Nejprve je nutné připravit si podklad, který musí být dostatečně vysušen, vyrovnán a očištěn. Povrchy s vyšší nasákavostí ošetřete penetrací. Zvýší se tak přilnavost lepidla k podkladu.

  2. Pro rovnoměrné rozložení odstínů odebírejte obklady z několika krabic zároveň. Jedná se o přírodní produkt, jehož změny v barevnosti vyplývají z charakteristiky materiálu. Teplota při lepení obkladů by se měla pohybovat mezi 5 oC až 25 oC.

  3. Pod první řádek připravte podpůrnou lať a vodováhou si vyznačte rovinu. Pokládáte vždy odspodu nahoru. Používejte lepidlo doporučené výrobcem, které nanášíte na obklad i na stěnu.

  4. Pokládejte maximálně 5 vrstev kamenných obkladů nad sebou. Poté je nutná 12 hodinová technická přestávka. Zabráníte tak zborcení obkladů vlastní vahou. Dodržujte dilatační spáry zhruba po 4 m. 

 Zhruba 14 dní po pokládce kamenných obkladů ošetřete plochu impregnací, která zabrání znečištění obkladů.

Dům obložený kamennými obklady

Variabilita a univerzálnost kamenných obkladů

Další výhodou kamenných obkladů je jejich široké využití. Můžete je využít stejně dobře v interiéru jako v exteriéru. Přejete si obložit celou fasádu dobu nebo jen 3 metry čtvereční v obývacím pokoji? Kamenné obklady se hodí prostě všude. Při nákupu materiálu ale vždy počítejte s prořezem, a proto kupujte o 10 % materiálu více.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.