Betonové obklady jsou zárukou elegance a originality na dlouhá léta

Betonový obklad na fasáduBetonové obklady se hodí naprosto všude. Na sokly, fasádu, plotovou podezdívku, obložení krbu, baru nebo koupelny. Perfektně imitují přírodní materiály, od kamenných obkladů jsou k nerozeznání.

Můžete si je pořídit v několika barevných odstínech a variacích. Získáte tak originální doplněk interiéru i exteriéru. Je jen na vás, jaké betonové obklady si vyberete.

Studený beton? V žádném případě

Možná máte k betonu nedůvěru kvůli dřívějším dobám, kdy se vše betonovalo. Naše obklady jsou ale naprosto jiné. Věrohodně napodobují kámen, se kterým jsou si velmi blízcí i díky svým vlastnostem. Názory, že jsou betonové obklady neosobní a studené, jsou tak dávno pasé. Naopak. Stále častěji se objevují v interiérech jako moderní obklad stěn, který z fádní místnosti vykouzlí něco neobvyklého, co rozhodně stojí za pozornost.

Betonové obklady domů i do komerčních objektů

Betonové obklady jsou natolik variabilní, že je můžete použít nejen doma v obýváku, ale i v kanceláři, čekárně, v obchodě, zkrátka kdekoliv. Snáší extrémní zatížení a podmínky, jako je horko, mráz, déšť nebo vlhko. Povrch betonových obkladů může být v neustálém kontaktu s vodou. A skrývají ještě jednu výhodu – fungují také jako protihluková izolace. Obložíte-li si betonovými obklady fasádu, buďte si jistí, že ruch z ulice váš už nebude obtěžovat.

Betonový obklad v interiéru Venkovní betonové obklady

Jednoduchá montáž, kterou zvládne i amatér

Další výhodou betonových obkladů je jejich snadná a rychlá montáž. Betonové obklady se ve většině případů nespárují, jedná o tzv. montáž na styk. Nejenže ušetříte spoustu času, ale i náklady spojené s nákupem spárovacích hmot. Betonové obklady nakupujte z jedné šarže, abyste se vyhnuli rozdílům v barevnosti. Ta vzniká v důsledku ruční povrchové úpravy. Jemné rozdíly v odstínu ale dodají obkladům přirozený vzhled, který je tak IN.

Jak postupovat při montáži:

  1. Ještě před samotnou montáží betonových obkladů si pečlivě připravte podklad. Měl by být rovný, čistý, suchý a mít vhodnou nosnost (pozor, betonové obklady jsou těžké). Vždy používejte lepidla na betonové obklady od STEGU. Více nasákavé povrchy (např. pórobeton) je nutné povrch ještě ošetřit penetračním přípravkem GRUNT. Zvýší se tak přilnavost lepidla k obkladu. Pokud obkládáte stěnu zateplenou polystyrenem, žádá si zesílení. V tomto případě je nejlepší spolupráce s projektantem.

  2. Okolní teplota při lepení obkladů by se měla pohybovat mezi 5 oC a 25 oC. S lepením obkladů začínejte vždy odspodu, nad opěrnou latí. Střídavě berte obklady z několika krabic, abyste zajistili rovnoměrné rozložení odstínu. Obklady řezejte diamantovým kotoučem. Vždy obkládejte maximálně 5 vrstev tvarovek najednou, jinak hrozí zhroucení celé konstrukce vlastní vahou. Pokračujte po 12 hodinách.

  3. Pokud je obkládaná plocha větší než 4x4 metry, je nutné rozdělit obklad dilatačními spárami. Poloha dilatačních spár je definovaná v projektové dokumentaci. Doporučujeme obklad překládat v 1/3 jeho délky.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.