Časté dotazy

Jaká je záruka na obklady STEGU?

Na obklady STEGU poskytujeme zákonem určenou záruční lhůtu 2 roky.

 

Které typy obkladů STEGU lze čistit a jak?

Čistit lze všechny obklady STEGU, které byly naimpregnovány. Nejlépe vlhkým hadříkem.

 

Podléhají obklady STEGU nějakým normám a certifikacím?

Ano všechny obklady STEGU mají certifikaci. Tyto dokumenty si můžete stáhnout v sekci Ke stažení nebo si o ně zažádat na info@stegu.cz.

 

Lze kombinovat fasádu s obklady STEGU?

Ano určitě, tato kombinace je nejčastější. Lidé nejvíce využívají obklady na sokl stavby či na zvýraznění míst například kolem oken či dveří. V kombinaci tedy není žádný problém.

 

V čem jsou obklady STEGU lepší než klasická fasáda?

Obklady STEGU jsou lepší zejména v designu, přece jen dům doplněný o prvky z kamenných obkladů vypadá honosněji než dům pouze s fasádou. Další věc je i ta, že obklady mají tepelné a izolační vlastnosti i tento aspekt lze považovat za velkou výhodu.

 

Jaká je životnost betonových obkladů STEGU?

Betonové obklady se pevností vyrovnají přírodnímu kameni a vydrží po dlouhé generace. Beton jako materiál má však oproti kamennému obkladu výhodu, jelikož umožňuje rozmanité tvary a textury, které dokonale odrážejí přírodu.

 

Jaký typ obkladu STEGU je vhodný na obložení krbu?

Na obložení krbu se nejvíce hodí betonové a kamenné obklady. Tyto obklady mají díky přírodní skladbě všechny vlastnosti pro odolávání teplotních výkyvů. Nevhodné jsou však sádrové obklady, které by při nesprávném odizolování krbu mohli popraskat.

 

Podle čeho mám vybírat typ obkladu STEGU?

Nejprve je potřeba vědět, kam chceme obklady pokládat, jelikož každý materiál má jiné vlastnosti. První věc je ta, zdali chceme obklady do interiéru či exteriéru, to je rozhodující faktor, dle kterého nám již vypadli sádrové obklady, které lze použít pouze do interiéru, ostatní materiály můžeme dát do interiéru i exteriéru. Dále je to věc designu, ceny a stylu, který preferujete. 

 

V jakém případě je třeba na podklad použít hydroizolační stěrku?

Hydroizolaci neboli hydroizolační stěrku je třeba použít tam, kde je zvýšená náchylnost na vlhkost podkladu. Dále nám také pomůže vyrovnat a překlenout trhliny a nepřesnosti podkladu.

 

Jak dlouho trvá obložení celého domu obkladem STEGU profesionálem?

Vše záleží na velikosti stavby, na typu obkladu, počtu dořezů a výřezů. Stavba, která má např. 200 m2 na obložení obkladem se pohybuje kolem 1 měsíce práce ve 4 lidech. Ovšem pokud se spáruje či je mnoho dořezů, může se protáhnout pokládka i na 2 měsíce práce v tomto počtu lidí. Průměrně se však počítá 10 m2 plochy na 1 obkladače za den.

 

Po jaké době je potřeba na obklad STEGU znovu aplikovat impregnaci?

Impregnaci je třeba aplikovat dle umístění a typu materiálu. Obklady v interiéru nám stačí impregnovat 1x za 10 let. Obklad v exteriéru 1x za 5 let. Tato otázka je však otevřená, jelikož vše záleží na podmínkách, které obklad má, zdali na něj svítí slunce či je více namáhaný na vlhkost.

 

Na které typy obkladů STEGU je nutné použít spárovací maltu?

Spárovací malta se používá nejvíce na obklady cihlové, které jsou tradičně spárovány, dále také na obklady, které nemají obdélníkovou strukturu.

 

Kam všude mohu položit sádrové obklady?

V případě sádrových obkladů však musíme volit místa nenáchylná k vlhkosti, nečistotě a vysokým teplotním výkyvům nad 60 °C. Zbylé typy materiálů, můžeme pokládat téměř všude.

 

Liší se postup pokládky dle typu vybraného obkladu?

Ano určitě. Každý typ obkladů STEGU je z jiného materiálu, tudíž je potřeba s ním pracovat trochu jinak. Kamenné obklady jsou pracnější, jelikož řežete kámen a ne sádru. Ve výsledku je však postup pořád stejný. Jedná se pouze o jiný přístup k materiálu.

 

Můžu obklady STEGU namontovat svépomocí?

Všechny obklady STEGU lze položit svépomocí, stačí k tomu běžně dostupné nářadí a pomůcky jako kbelík, štětec či váleček, zakrývací fólie, špachtli, úhlovou „flexi“ brusku nejlépe s diamantovým kotoučem a rozprašovač. S tímto je každý zručný člověk schopen položit obklady svépomocí. Další výhodou jsou montážní návody a videa, která naleznete na našich stránkách.