GIPSOLEP - lepidlo na sádrové obklady 5 kg

Kód: 5907762305129
290 Kč / ks 239,67 Kč bez DPH
Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, které je nemrazuvzdorné a nevodotěsné, proto je určené pouze do interiéru. Pro svou dobrou přilnavost je vhodné pro lepení jakýchkoliv sádrových obkladů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUŽITÍ

Lepidlo určené k lepení sádrových desek a obkladů v uzavřených prostorech. Charakterizuje se velmi dobrou přilnavostí, která vytváří trvalý spoj. Lepidlo je doporučované pro lepení sádrových obkladů STEGU.

 

PŘÍPRAVA PODKLADU

Lepidlo lze aplikovat na jakýkoliv stabilní povrch typu: beton, cihly, silikátové a cementové tvárnice, sádrokarton, cementové a sádrové omítky. Podklad musí být čistý, suchý, zbaven prachu, zbytku barev a jiných nečistot. Povrch musí být ošetřený vhodným základním penetračním nátěrem. V případě hladkého povrchu je potřeba povrch zdrsnit a odstranit případné nečistoty. Nestabilní nátěry se špatnou adhezí je nutné před aplikací lepidla odstranit.

 

PŘÍPRAVA LEPIDLA

Suchou lepící směs nasypte do nádoby s čistou vodou a ručně nebo strojím míchadlem smíchejte v poměru (5 kg suché lepící směsi na 1,9 – 2,1 litru vody). Namíchanou směs nechte 3–5 minut odstát a potom celý obsah opět promíchejte. Připravenou homogenní lepící maltu spotřebujte nejdéle do 45 minut.

 

LEPENÍ

Teplota podkladu a okolní plochy při lepení by měla být mezi 5 - 25 °C. Lepidlo nanášejte ocelovým zubovým hladítkem na celý povrch obkladu (o tloušťce cca 5 mm). Po přitlačení obkladu na stěnu odstraňte přebytečné lepidlo, aby nenarušovalo případné spárovaní obkladu. Opravy provádějte nejdéle do 2 minut po nalepení obkladu. Po úplném vyschnutí lepidlo dosáhne plné přídržnosti (přibližně do 5 dnů při teplotě 20 °C).

 

NÁŘADÍ

Čistá nádoba, míchadlo, ocelové zubové hladítko, rukavice.

 

DOPORUČENÍ

Vzhledem k rozmanitosti stavebních materiálů dostupných na trhu je třeba před lepením provést pokusný test vylučující nepředvídatelné problémy, které se mohou během lepení vyskytnout.

 

SKLADOVÁNÍ

Lepidlo by mělo být skladováno v originálním balení na suchém místě po dobu 12 měsíců od data uvedeného na víku.

 

SPECIFIKACE

Průměrná vydatnost lepidla: do 3 m2Směšovací poměr: 1,9 – 2,1 l vody na 5 kg suché lepící směsi • Doba míchaní: cca 2 minuty • Doba zpracovatelnosti po smíchaní s vodou: do 45 minut • Doba počátečního vytvrzení: 8 hodin • Doba celkového vytvrzení: do 5 dnů • Lepidlo není odolné vůči mrazu a vodě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavební chemie - montážní systém
Hmotnost: 5 kg
Použití: interiér
Mrazuvzdornost: ne
Barva: béžová
Vydatnost: 2 m²
Barva: béžová
Mrazuvzdornost: ne
Voděodolnost: ne
Průměrná vydatnost: 2 m²
Průměrná spotřeba: 2,5 kg/m²
Směsovací poměr: 1,9 - 2,1 l : 5 kg
Doba míchání: 2 minuty
Doba zpracovatelnost: 45 minut
Doba tuhnutí: 8 hodin
Doba vytvrzení: 5 dnů
Teplota při práci: 5 - 25 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: