Vážení zákazníci dnes 19.07.2024 je naše firma otevřena do 15:00. Děkujeme za pochopení.

Kamenné obklady

7 položek celkem

kamenne-obklady

Popularita kamenných obkladů stoupá rok od roku. Mnoho lidí se rádo vrací k přírodním materiálům a jejich vlastnostem. Obklady z kvarcitu a břidlice změní váš interiér i fasádu domu k nepoznání a nechají působit kouzlo přírody a vašeho osobního stylu.

Hlavní výhody kamenných obkladů

- obklady z kamene přidávají estetickou hodnotu každé stěně či fasádě

- možnost pokládky kamenných obkladů je velmi pestrá a doslova nevyčerpatelná

- kamenné obklady jsou mrazuvzdorné a voděodolné - lze je použít na obklad krbu i do koupelny

Vyberte si kamenný obklad dle typu kamene

Kvarcity – neboli křemence jsou velmi tvrdé a odolné, díky těmto vlastnostem je řez obkladu z kvarcitu čistý a bez dalších otřepů.

Břidlice – obklady z břidlice jsou pevné a mají výborné izolační vlastnosti.

Kamenné obklady mají tvar obdélníku, který je osazen do písmene Z. Díky tomu zpracování nejsou ve výsledku vidět spoje a dochází tak k celistvosti obložené plochy. Jednotlivé pásky obkladu jsou vzájemně slepeny lepidlem z pryskyřice. Kamenné obklady neobsahují rohové prvky, jelikož z obkladu lze roh osadit či vytvořit kamenický spoj na 45°.

Nadčasové kamenné obklady. Investice, která se vyplatí

Jste milovníky přírodních materiálů v interiéru? Potom jsou kamenné obklady to pravé pro vás. Vdechnou interiéru originalitu, luxus a útulnost. Každý touží po harmonii v interiéru. Té dosáhneme právě díky materiálům, jako je kámen nebo dřevo. Pokud předměty správně umístíme, můžeme bydlet například podle principů Feng Shui, které vyznává především klid a pohodu.

Originalita na každém centimetru

Jedinečnost kamenných obkladů spočívá v jejich různorodosti. Každý obklad je jiný. Má trochu jinou strukturu, zabarvení, viditelnost krystalků. Obložená plocha pak působí svěže nikoliv jednolitě, jak jsme tomu zvyklí u běžných obkladů. Pokud chcete na kamenných obkladech ušetřit, můžete si pořídit tzv. umělý kámen. Jedná se o obklady nejčastěji ze sádry, které pořídíte až o polovinu levněji. Na první pohled je od pravého kamene nerozeznáte, nelze je však použít ve venkovním prostředí.